Батькам

Вчимося програвати і сприймати невдачі правильно

         Лідерські якості – це, звісно, добре, але лідером не можна стати без уміння гідно програвати. Як переконати дитину, що програвати не тільки нормально, але й життєво необхідно? Пропонуємо поради, яких варто дослухатись як батькам, так і вчителю.

         Проаналізуйте, за що ви хвалите дитину. Важливо звертати увагу дитини не стільки на результат, скільки на її жагу до перемоги та докладені зусилля!

      Навчіть вигравати, перш за все, у себе самого. Спробуйте пояснити дитині, що найсильніший конкурент, якого треба перебороти – це ти сам вчорашній! Навіть саме слово «перемога» означає «пере-могти», тобто вийти за межі можливого, за рамки того, що міг зробити раніше!

      Акцентуйте увагу дитини на отриманні насолоди від процесу, а не від результату! Адже гарна гра вартує більше, ніж легка перемога. І яка різниця хто виграв, якщо сама гра була захопливою і цікавою!

        Обговорюйте поразку та наголошуйте на отриманому досвіді. Обговоріть, чому, на думку малюка, він програв, які уроки з поразки можна винести, що зробити, аби наступного разу показати кращий результат.

      Допоможіть дітям засвоїти просту істину: неможливо чогось навчитися, не наробивши помилок. Зазначте, що програш показує слабкі сторони та тим самим мотивує до перемоги. Поясніть, що програш, якщо зробити правильні висновки, – це сходинка до тріумфу!

       Навчіть вітати переможця та радіти успіхам інших. Поговоріть з дитиною про те, що переможець заслуговує на повагу. Це дозволить дитині адекватно оцінювати ситуацію та результати, а у подальшому допоможе вирости і стати хорошим другом. Така дитина виросте і навчиться досягати своїх цілей сама, не ставши при цьому заздрісною або озлобленою на весь світ людиною.

    Налаштовуйте на конструктив! Якщо дитина надто засмутилась та влаштувала істерику, пригорніть її, скажіть, що розумієте її емоційний стан. А коли дитина трошки заспокоїться, запитайте, як на її думку, чи може її плач якось вплинути на ситуацію, поліпшивши її.


Пам'ятка для батьків . КАНІКУЛИ

Шановні батьки!

 

1. Перед кожною зустріччю дитини з вулицею не забувайте ще раз нагадати Правила дорожнього руху ( особливо це стосується користування велосипедом, роликами). Дуже важливо, щоб дитина не тільки запам'ятовувала, але й добре зрозуміла, що виконувати Правила дорожнього руху потрібно завжди і скрізь. Кращий спосіб навчання - це власний приклад у виконанні «дорожньої азбуки». Своєчасне прищеплення дитині навичок дотримання Правил дорожнього руху дозволить запобігти нещасних випадків на дорогах, зберегти найдорожче - життя і здоров'я.

2. Не дозволяйте доньці чи синові бути на вулиці без нагляду дорослих у вечірній та нічний час. (Після 21. 00).

3. Наголошуйте про те, щоб діти нічого чужого не брали та своєю поведінкою не створювали криміногенної ситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка).

4. Слідкуйте за гігієнічними вимогами щодо харчування дитини (особливо це стосується вживання грибів).

5. Пам'ятайте про проблеми, які стоять перед сучасною молоддю: куріння, пияцтво, наркоманія (у зв'язку зі становленням характеру Вашої дитини, прийміть до уваги те, що ніхто з підлітків не застрахований від них). Особливо зверніть увагу на друзів дитини.

6. Зверніть увагу на небезпеку поширення застудних захворювань та грипу в осінній період.

7. Не залишайте дітей без нагляду!

8. Не дозволяйте дітям гратися і кататися на ставках та річці.

9. Пояснюйте дітям, чому небезпечно грати в рогатки, стріляти з самопала, кидати ніж у ціль.

10. Попереджуйте самостійне перебування дітей біля річки і в лісі.

11. Ліки, отрутохімікати, пальне, тримайте під замком.

12. Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Під час канікул відповідальність за життя та здоров'я дітей несуть батьки!
























9 фра

9 фраз, які варто говорити своїм дітям кожен день 


Ми не так часто замислюємося над тим, що кожна наша фраза, кожне слово, сказані дитині, здатні залишити слід в її душі на все життя, сформувати її характер і ставлення до світу.

Серед щоденної метушні не забувайте давати дітям зрозуміти, що ви любите їх. Не тільки вчинками,

а й словами. 











 








 

Немає коментарів:

Дописати коментар